Wspaniałe recenzje po pierwszym pokazie Giles Deacon dla Ungaro
pioro

Wspaniałe recenzje po pierwszym pokazie Giles Deacon dla Ungaro

Giles Deacon dla UngaroPo katastrofalnej decyzji zatrudnienia Lindsay Lohan jako konsultanta dom mody Ungaro był bliski bankructwa. Zmieniono zespół i zatrudniono Gilesa Deacona, by uratował firmę. O pokazie kolekcji na wiosnę 2011 marki Ungaro mówi się, że Feniks powstał z popiołów. gazety i serwisy internetowe piszą, że Deacon uratował  chylący się ku upadkowi dom mody i dodał nowe życie. To na pewno przełom w historii marki i wielki sukces, choć cały czas mamy wrażenie, że gdyby nie wcześniejsza błędna decyzja nie musiałoby do tego dojść.

Giles zaprojektował kolekcję, która pokazuje jego ogromne umiejętności i talent. Balansował na granicy między młodością a klasyką, której marka szukała wcześniej na próżno. Głównym tematem kolekcji było cocktail party. Pokaz również był utrzymany w tej konwencji. Na środku ustawiono kwiaty i słynne auto Volkswagen Garbus. Modelki przechadzały się w kreacjach, a goście mogli je obejrzeć z bliska. Dziewczęce sukienki zostały zrobione z szyfonu, tweedu i strusich piór. Materiały doskonałej jakości, a fasony bardziej couture, co zapewne przełoży się na cenę rzeczy, jednak firma nie powinna obawiać się brakiem chętnych. Mindy Prugnaud specjalistka do spraw towaru z Saks Fifth Avenue powiedziała po pokazie, że Ungaro wrócił na właściwy tor, a Giles Deacon jest poważnym projektantem, który robi porządek, co prawdopodobnie zaowocuje sporym zamówieniem.

W 2005 roku marka Emanuel Ungaro została sprzedana Asimowi Abdullahowi. Wydawało się, że ta zmiana przyniesie sukces, jednak ostatnie lata sprawiły, że Ungaro stracił na znaczeniu, a wieloletni zarządzający Mounir Moufarrige opuścił firmę. Na szczęście zatrudniono Deacona i póki co wszystko jest na dobrej drodze, a jego debiutancka kolekcja jest naprawdę warta obejrzenia.

 

mat. i fot : www.lula.pl

powrót archiwum

 
Supermodel.pl - portal o modzie modelingu i modelkach. Najnowsze informacje ze świata mody, ciekawe artykuły. Moda w pigułce, porady modelingowe, moda, modeling, modelki, moda, modeling, modelki
Mapa strony  |   FAQ  |   Reklama  |   Polityka prywatności  |   Regulamin  |   Kontakt      
Copyrights © Supermodel.pl 2009