Warszawska Akademia Sztuk Pięknych uruchamia Katedrę Mody
pioro

Warszawska Akademia Sztuk Pięknych uruchamia Katedrę Mody

 

Zdjęcie z pokazu N.JaroszewskiejLicencjat z projektowania ubioru będzie można zdobyć bezpłatnie na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Studia ruszają jesienią.Projektowania ubioru studenci nauczą się w siedem semestrów.W październiku 3,5-letnią naukę na Wydziale Wzornictwa rozpocznie 12 studentów. Trzyetapowa rekrutacja ruszy latem. Tutaj warunkiem przyjęcia nie będzie świadectwo maturalne, ale przede wszystkim talent.

Kandydaci będą musieli zdać egzamin praktyczny z rzeźby, rysunku i projektowania oraz pozytywnie przejść rozmowę kwalifikacyjną. – Liczymy nie tylko na świeżo upieczonych maturzystów, ale też na osoby, które już w modzie pracują i chciałyby się dokształcić – przyznaje przedstawicielka ASP Linda Czerniawska.

Program studiów ma być wzorowany na tych z zagranicznych uczelni kształcących projektantów.– Na studiach będzie można zdobyć wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu projektowania ubioru, ale też z biznesu – mówi Czerniawska. I dodaje, że uczelni zależy, by nauczyć przyszłych projektantów efektywnego działania na rynku mody. – Chcemy przekonać studentów, żeby nie robili projektów tylko do szuflady, ale nauczyli się właściwie je prezentować i sprzedawać – podkreśla Czerniawska.

Katedra Mody ma współpracować nie tylko ze znanymi projektantami, ale też z dużymi firmami odzieżowymi oferującymi studentom praktyki i staże.Jak pomysł powstania Katedry Mody oceniają polscy projektanci? – Bardzo dobrze, że kierunek łączący modę z biznesem powstaje na warszawskiej uczelni. Bo wielu początkujących zdolnych projektantów nie wie, jak przebić się na rynku, i niestety szybko rezygnuje ze swojej pasji – przyznaje projektant Konrad Parol.

– Teraz wielu polskich projektantów studiuje za granicą. Dobrze, że będą mieli też taką możliwość u siebie – przyznaje Monika Jakubiak. Już 20 marca przy ul. Myśliwieckiej 8 w godz. 14 – 17 Dzień Otwarty Katedry Mody. O godz. 15.30 planowany jest pokaz filmu prezentującego świat mody od kuchni.

www.zyciewarszawy.pl

 

powrót archiwum

 
Supermodel.pl - portal o modzie modelingu i modelkach. Najnowsze informacje ze świata mody, ciekawe artykuły. Moda w pigułce, porady modelingowe, moda, modeling, modelki, moda, modeling, modelki
Mapa strony  |   FAQ  |   Reklama  |   Polityka prywatności  |   Regulamin  |   Kontakt      
Copyrights © Supermodel.pl 2009