W tym roku francuska edycja Vogue obchodzi urodziny
pioro

W tym roku francuska edycja Vogue obchodzi urodziny

Urodziny francuskiego VogueW tym roku francuskie wydanie Vogue'a obchodzi 90 urodziny! Październikowy numer będzie poświęcony temu jubileuszowi.

Francuski Vogue jest drugą, międzynarodową edycją "biblii mody". Pierwszą zagraniczną redakcję założono w Anglii w 1916 roku. Kilka lat później powstała francuska edycja Vogue'a. Chociaż pierwszy numer Vogue Paris trafił do sprzedaży 15 czerwca 1920 roku, to dziewięćdziesiąte urodziny francuska redakcja postanowiła obejść w październiku. Carine Roitfeld, która od 2001 jest redaktor naczelną francuskiego wydania, na okładkę wybrała Larę Stone. Ta decyzja wywołała poruszenie. Francuzi spodziewali się, że na okładce jubileuszowego numeru zobaczą rodaczkę, a nie Holenderkę. Jednak Lara jest ulubienicą wielu osobistości ze świata mody i nie dziwi, że to ona, a nie żadna z francuskich modelek będzie twarzą uroczystości.

Jubileuszowy numer nie będzie nostalgiczny. Redaktor naczelna postanowiła, by wymieszać artykuły, zdjęcia i projekty z różnych dekad tworząc nową jakość idealnie opowiadającą historię magazynu. W październikowym wydaniu będziemy mogli m.in. przeczytać oryginalny wywiad przeprowadzony w 1962 roku z aktorką Romy Schneider.

To wyjątkowe urodzinowe, aż 622-stronicowe wydanie będzie zaskakujące i pełne prezentów. Magazyn Woman Wear Daily donosi, że w październikowym numerze będzie aż 276 stron z tradycyjnymi reklamami o 110 więcej niż w ubiegłym roku. Na 104 stronach osobistości ze świata mody złożą swoje gratulacje i urodzinowe życzenia. Do magazynu zostanie dołączony 150-stronicowy dodatek z sesjami znanych fotografików, jak Mario Sorrenti, David Sims, Terry Richardson, Steven Klein, Hedi Slimane i duet Mert Alas i Marcus Piggott oraz Inez van Lamsweerde i Vinoodh Matadin. Do tego numer otrzymacie w torbie ze wybranymi zdjęciami z ostatnich 9 dekad. Jest na co czekać. Numer trafi do sprzedazy 20 września.

mat. i foto : www.lula.pl

powrót archiwum

 
Supermodel.pl - portal o modzie modelingu i modelkach. Najnowsze informacje ze świata mody, ciekawe artykuły. Moda w pigułce, porady modelingowe, moda, modeling, modelki, moda, modeling, modelki
Mapa strony  |   FAQ  |   Reklama  |   Polityka prywatności  |   Regulamin  |   Kontakt      
Copyrights © Supermodel.pl 2009