Rola modelki według Top Model
pioro

Rola modelki według Top Model

We wczorajszym odcinku Top Model można było po raz pierwszy zobaczyć interesującą sesję zdjęciową. Dziewczyny miały przedstawić w sposób przerysowany stereotypy dotyczace zawodu modelki, takie jak bulimia, narkotyki, niski iloraz inteligencji czy droga do kariery prowadząca przez łóżko. Uczestniczki całkiem dobrze poradziły sobie z tym zadaniem i miały okazję powiedzieć kilka słów na temat postaci, w które się wcieliły. Był to jeden z nielicznych momentów, gdy program prowokował do dyskusji, mającej na celu obalić negatywne skojarzenia. Jeszcze jednym, ocieplającym wizerunek modelek, elementem tej produkcji telewizyjnej był wypad do schroniska dla zwierząt na warszawskim Paluchu. Dziewczyny sprzątały boksy, karmiły i wyprowadzały psy czekające na adopcję. Duży plus za miejsce w scenariuszu na taką akcję, która być może skłoni kogoś do udzielnia wsparcia tej instytucji lub zabrania jednego z czworonogów do domu.

Niestety nie zabrakło też zgrzytów. Jedna z konkurencji polegała na tym, że przyszłe modelki miały zainspirować młodych projektantów, aby w efekcie współpracy powstały kreacje, które następnie dziewczyny miały zaprezentować na wybiegu. Wszystkiemu przyglądał się krytycznym okiem Dawid Woliński, a ponieważ był sobą, nie zabrakło podniesionego głosu i obraźliwych komentarzy. Ciekawe czy projektant w podobnym tonie odnosi się do swoich klientek, zarzucając im brak osobowości, tak według niego niezbędnej przy powstawaniu dzieła krawca. Wielcy kreatorzy mody wypowiadając się na temat swoich kolekcji często odwołują się do odbytych podróży czy odkryć w świecie kultury i sztuki. Zupełnie niezrozumiałym jest więc, jak to się stało, że konkurencja skręciła w tę stronę, że to modelki same miały projektować swoje sukienki... W prawdziwym modelingu najczęściej nie będą miały w tej kwestii absolutnie nic do powiedzenia. Będzie się od nich wymagało świetnej formy, pozytywnej energii, pewnego obycia, czystych włosów poraz zadbanych paznokci, ale z pewnością nie ustawi się ich przed deską kreślarską! Oglądałyśmy więc konkurencję pozbawioną sensu, a na dodatek okraszoną mało eleganckimi uwagami pana Wolińskiego.

A jak wam się podobał 10. odcinek programu Top Model? Czekamy na wasze opinie!

powrót archiwum

 
Supermodel.pl - portal o modzie modelingu i modelkach. Najnowsze informacje ze świata mody, ciekawe artykuły. Moda w pigułce, porady modelingowe, moda, modeling, modelki, moda, modeling, modelki
Mapa strony  |   FAQ  |   Reklama  |   Polityka prywatności  |   Regulamin  |   Kontakt      
Copyrights © Supermodel.pl 2009