Rankingi modelek - co i jak
pioro

Rankingi modelek - co i jak

 

Lara Stone - miejsce 1 wg models.comNatasha Poly - miejsce 2 wg models.comSasha Pivovarova - miejsce 2 wg models.comAnja Rubik - miejsce 3 wg models.comFreja Beha Erichsen - miejsce 3 wg models.comDlaczego tworzymy i tak chętnie czytamy rankingi modelek? Potrzeba ich tworzenia bierze się z bardzo prostego faktu: modelek na światowych wybiegach jest dziś tak wiele, że trudno jednoznacznie określić, które wyróżniają się z tego tłumu, a na które dopiero przyjdzie czas. Segregowanie topmodelek według numerów wydaje się porządkować ten chaos. I choć models.com to nie tylko bardzo popularny, ale też obiektywny serwis, to ranking 50 najlepszych nie może definiować naszej oceny.

Podstawą tworzenia rankingów są, kolejno, światowe kampanie reklamowe, sesje zdjęciowe i okładki magazynów oraz pokazy mody. Liczy się nie tylko ilość, ale przede wszystkim ich jakość, ponieważ udział w pokazie Marca Jacobsa może być większym sukcesem, niż pojawienie się na lokalnym wybiegu. Warto też wziąć pod uwagę cały dorobek modelki - ta, która od paru sezonów króluje w kampaniach reklamowych nie może równać się z nową twarzą, która została zatrudniona do ważnej pracy. Wszyscy uwielbiamy nowe odkrycia, ale o tym, czy modelka jest wyjątkowa, decyduje czas. Często zdarza się bowiem, że mamy do czynienia z gwiazdą jednego sezonu. Bardzo trudno wznieść się na modelingowe szczyty, ale jeszcze trudniej jest utrzymać dobrą pozycję.

Nieczęsto tworzy się rankingi modelek, ponieważ jest to niezwykle trudne zadanie nawet dla tych, którzy modą żyją na co dzień.I chyba nigdy nie będziemy w pełni przekonani, że ranking, który oglądamy, jest w pełni obiektywny. Niemniej warto zaglądać na ten, który tworzy i często uaktualnia portal models.com. Prezentuje nie tylko nazwiska, ale też przedstawia swój punkt widzenia , uzasadniając wszelkie wybory. A jeśli mimo wszystko czujemy niedosyt, zawsze możemy stworzyć swój własny ranking, przedstawiając zupełnie nowy punkt widzenia i obalając schematy, z którymi się nie zgadzamy.

Według portalu models.com najlepiej pracującymi modelkami są w tej chwili Lara Stone (miejsce 1.), Sasha Pivovarova i Natasha Poly (miejsce 2.) oraz Anja Rubik i Freja Beha Erichsen (miejsce 3.).

fot: www.models.com

autor : Magdalena Pałuba

powrót archiwum

 
Supermodel.pl - portal o modzie modelingu i modelkach. Najnowsze informacje ze świata mody, ciekawe artykuły. Moda w pigułce, porady modelingowe, moda, modeling, modelki, moda, modeling, modelki
Mapa strony  |   FAQ  |   Reklama  |   Polityka prywatności  |   Regulamin  |   Kontakt      
Copyrights © Supermodel.pl 2009