Pokaz kolekcji wiosna / lato 2012 Macieja Zienia
pioro

Pokaz kolekcji wiosna / lato 2012 Macieja Zienia

ZieńZieńZieńZieńZieńZieńZieńZieńZień

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wczoraj w Warszawie odbył się pokaz najnowszej kolekcji Macieja Zienia na wiosnę i lato 2012. Projektant słynący z wyrafinowanych sukni wieczorowych tym razem pokazał kreacje znajdujące się bliżej awangardy. Minimalistyczne stroje wykonane ze szlachetnych, lekkich materiałów, mają mniej formalny charakter niż wcześniejsze projekty. Utrzymane w oszczędnej kolorystyce, z dominującą bielą, z pewnością znajdą wielu fanów wśród amatorów prostoty. Nowością okazały się elementy ozdobione nadrukami wilczycy, która była symbolem tego pokazu. To właśnie rzeźba wilczycy, autorstwa Pawła Wociala, znajdowała się na początku wybiegu i budziła lekki niepokój, ale wystarczyło przyjrzeć się jej z bliska, aby w detalach dostrzec mrugnięcie okiem artysty. Tak też było z prezentowaną kolekcją, w której surowość została umiejętnie wymieszna z pogodnym dystansem. To obecnie szalenie modny kierunek wśród polskich projektantów, którzy przestają się ścigać, biorą oddech i stawiają na szlachetną, ale potraktowaną na luzie prostotę.

Impreza miała miejsce w ogromnej hali kompleksu SOHO, do której zjechały tłumy gwiazd. Największą sensacją był model Rick Genest, powszechnie znany jako Zombie Boy. Po udziale w kampanii Mugler oraz teledysku Lady Gagi do piosenki 'Born This Way' jest postacią szalenie rozchwytywaną i wciąż budzącą zainteresowanie swoimi oryginalnymi tatuażami, pokrywającymi całe ciało. Oprócz Ricka pojawiły się równie oblegane przez fotoreporterów Małgorzata Socha, Edyta Herbuś, Kasia Cichopek, Joanna Przetakiewicz, Karolina Malinowska, Marina, a także Tomasz Jacyków, Łukasz Jemioł i Tomasz Ossoliński.

fot: Joanna Leszczyńska

powrót archiwum

 
Supermodel.pl - portal o modzie modelingu i modelkach. Najnowsze informacje ze świata mody, ciekawe artykuły. Moda w pigułce, porady modelingowe, moda, modeling, modelki, moda, modeling, modelki
Mapa strony  |   FAQ  |   Reklama  |   Polityka prywatności  |   Regulamin  |   Kontakt      
Copyrights © Supermodel.pl 2009