Minefy to obrazy do noszenia
pioro

Minefy to obrazy do noszenia

Minefy Ewy ZwolińskiejMinefy Ewy ZwolińskiejMinefy Ewy ZwolińskiejMinefy Ewy Zwolińskiej’Minefy-obrazy do noszenia’ to koncepcja ruchomej wystawy, w której ubranie to rodzaj ramy a ludzkie ciało to obiekt, na którym zawisa obraz. Dzięki temu następuje tu odwrócenie relacji pomiędzy sztuką a odbiorcą. Obraz staje się czynny – „schodzi” ze ściany i uformowany na kształt ubioru wkrada się w życie codzienne. Obraz żyje na ciele i razem z nim” – opowiada o swoich projektach Ewa Zwolińska, absolwentka warszawskiego ASP. Minefy (nazwa ta powstała z zestawienia "miny" z imieniem Ewy) to namalowane farbą akrylową na bawełnie twarze. Przestraszone, radosne, zamyślone… Łączy je rozmyta, ‘plamiasta’ kreska oraz czarna ‘rama’ trapezowatych sukienek.
„Myśląc o Minefach, chciałam, aby powstała swego rodzaju nowa jakość dla nazwania tych wielkich, malowanych twarzy, które razem z noszącą je osobą chodzą, stoją, siadają,....czyli po prostu żyją razem z tymi, których przedstawiają”. 

www.banana.blox.pl

powrót archiwum

 
Supermodel.pl - portal o modzie modelingu i modelkach. Najnowsze informacje ze świata mody, ciekawe artykuły. Moda w pigułce, porady modelingowe, moda, modeling, modelki, moda, modeling, modelki
Mapa strony  |   FAQ  |   Reklama  |   Polityka prywatności  |   Regulamin  |   Kontakt      
Copyrights © Supermodel.pl 2009