Alexander Mcqeen nie żyje
pioro

Alexander Mcqeen nie żyje

 

Alexander McqeenAlexander McQueen nie żyje. Prawdopodobnie popełnił samobójstwo na niespełna miesiąc przed zaplanowanym pokazem kolekcji na jesień/zimę 2010.40-letni projektant został znaleziony w swoim luksusowym apartamencie w Green Park, w Londynie. Karetka została wezwana dzisiaj pod ten adres o 10:20. Z pierwszych doniesień brytyjskiej telewizji Sky News wynika, że się powiesił.

Ta tragedia zbiegła się ze śmiercią jego matki Joyce - projektant podał tę informację na Twitterze 3 lutego. 3 lata temu przeżył śmierć równie bliskiej osoby. Jego przyjaciółka Isabel Blow, która pomogła mu w karierze, także popełniła samobójstwo.

 

"Był jednym z najbardziej genialnych projektantów swojej generacji, a jego wpływ będzie widoczny w tym, co będą nosić kobiety przez następne 15 lat." - powiedziała Alexandra Shulman, redaktor naczelna brytyjskiej edycji Vouge'a. - "To niesamowita strata, nie tylko dla Wielkiej Brytanii, ale i dla mody na całym świecie".

Alexander McQueen z pewnością stanie się legendą. Pokaz jego ostatniej kolekcji na jesień/zimę 2010 zaplanowany był na 9 marca.

 

 

powrót archiwum

 
Supermodel.pl - portal o modzie modelingu i modelkach. Najnowsze informacje ze świata mody, ciekawe artykuły. Moda w pigułce, porady modelingowe, moda, modeling, modelki, moda, modeling, modelki
Mapa strony  |   FAQ  |   Reklama  |   Polityka prywatności  |   Regulamin  |   Kontakt      
Copyrights © Supermodel.pl 2009