Rozdział 1

 Dźwięk budzika obudził mnie niemal natychmiast. Powoli zwlekłąm się z łóżka po czym udałam się do łazienki. Skorzystałam z porannej toalety i ubrałam się w beżowe rajstopy, krótkie, dżinsowe spodenki i białą tunikę z napisem "I ♥ You". Włosy uczesałam w koński ogon i zrobiłam sobie delikatny makijaż. Zeszłam na dół i napiłam się soku pomarańczowego pozostawionego wczorajszego dnia na stole w kuchni. Nałożyłam trampki i wyszłam z domu, gdy uświadomiłam sobie, że czegoś zapomniałam. Wróciłam ponownie do pomieszczenia i zauważyłam torbę z książkami leżącą na podłodze. Z promiennym uśmiechem wzięłam ją do ręki po czym zamknęłam drzwi domu i wsiadłam do swojego czerwonego porshe. Odjechałam spod domu w stronę szkoły. Droga do niej zajęła mi kilka minut. Zaparkowałam samochód na swoim stałym miejscu i wysiadając z niego zauważyłąm grupkę dobrze znanych mi osób. Podeszłam do nich z uśmiechem.
-Cześć - powiedziałam na przywitanie
-O, hej Laurko - powiedział do mnie Ricardo obdarzając mnie swoim cudownym uśmiechem.
-Ile razy mówiłam żebyś tak do mnie nie mówił?-jęknęłam
-No dobrze, dobrze. Już nie będę - powiedział z uśmeichem
-Co robicie? - zapytałam i wtedy głos zabrała Kylie
-Rozmawiamy o grupce "tych nowych" - powiedziała i wskazała niewielką, bo liczącą niespełna cztery osoby grupkę nowych licealistów
-Oj przestańcie, na pewno nie są groźni. Przyjrzyjcie im się. To tylko dzieciaki.
-Może spróbuję z nich coś wyciągnąć, poznam ich trochę - zaproponował zielonooki Jimmy
-Jak chcesz - odparłam - Ja uważam , że są niegroźni
-Laura ma rację. NIe możemy panikować jak tylko ktoś się tu przeniesie - powiedziała Amy
-Chodźmy do szkoły. Zaraz zacznie się lekcja - powiedział Rafael i wszyscy z naszej sporej grupki udali się do budynku szkolnego.
Pierwszą miałam fizykę razm z Ricardo - wampirem, któy pochodził z włoch, a także obdarzony niezwykłym charakterem; Kylie - wampirzycą o czarnych włosach, siostrą Chris' a, który był człowiekiem; Andy' m, Louis' em i Lucas' em, którzy są wilkołakami z czego dwóch ostatnich to bliźniaki. Weronika - moja najlepsza przyjaciółka i Rafael również tutaj byli. Ja wraz z wcześniejszą dwójką jesteśmy aniołami.  Siedziałam z Weroniką w przed ostatniej ławce. Rozpakowałyśmy się po czym zaczęłyśmy rozmawiać. Miłam nadzieję, że lekcja skończy się szybko, gdy nagle ktoś rzucił mi liścik na ławkę. Przeczytałam go. Andy pisał w nim, że ma nam coś do przekazania. Nie wiedziałam o co mu chodziło, ale cały Andy.
Po kilku lekcjach udaliśmy się na stołówkę. Zajęliśmy swoje miejsca. Zerknęłam na Andy' ego, który siedział dwa miejsca dalej przy stoliku.
-O co tym razem chodzi? - zapytałam go
-Widzieliścię tą grupkę, prawda?
-No widzieliśmy, i co z tego? - powiedziała Rachel
-No i to, że dwójka z nich to Simon i Jessica. Rodzeńswto. Łowcy.
Jimmy zerknął w stronę stolika, gdzie siedziała tamta czwórka.
-To może pójdę i zorientuję się trochę - powiedział niepewnie.
Jimmy był człowiekiem, ale przyjaźniliśmy się już od lat, więc znał prawie wszystkie szczegóły związane ze światem "nieludzkim".
-DObry pomysł - powiedziałam z uśmiechem
-W razie co jesteśmy tutaj - dodał Ricardo ze swym uśmeichem.
Jimmy wstał i podszedł do "nowych". Widzieliśmy jak pytał gestykulując czy może się dosiąść, a chwilę później, gdy zrobiło się trochę tłoczno nie było szans na to, aby go widzieć. Gdy uczniowie się porozchodzili zauważyliśmy, że stolik, przy któym siedziała czwórka "nowych" i Jimmy został pusty. Wszyscy zaczęli coś szeptać między sobą. Zerknęłam porozumiewawczo na Andy' ego, Ricado oraz Weronikę. Nie wiedziała co się stało i nie wiedziałam również czy chcę wiedzieć, ale w końcu Jimmy należał do naszej paczki i nie moglibyśmy go ot tak zostawić z całkiem obcymi dla Nas ludźmi. teraz nic nie mogliśmy zrobić. Mogliśmy tylko czekać aż wróci. Czekaliśmy do końca lekcji w zniecierpliwieniu na parkingu. Nie wrócił.

2012-04-01 17:20:21


token


powrót
Supermodel.pl - portal o modzie modelingu i modelkach. Najnowsze informacje ze świata mody, ciekawe artykuły. Moda w pigułce, porady modelingowe, moda, modeling, modelki, moda, modeling, modelki
Mapa strony  |   FAQ  |   Reklama  |   Polityka prywatności  |   Regulamin  |   Kontakt      
Copyrights © Supermodel.pl 2009