migdalki1112
Status użytkoenika migdalki1112
0

o selenie gomez

Selena Marie Gomez (ur. 22 lipca 1992 w Grand Prairie[3]) – amerykańska aktorka i piosenkarka pochodzenia meksykańskiego.

Dorastała w Grand Prairie w Teksasie. Zaczęła grać w rolach epizodycznych, po których stacja Disneya postanowiła dać jej główną rolę w serialuCzarodzieje z Waverly Place. Nagrywała pojedyncze piosenki do filmów Disneya. W 2008 roku podpisała kontrakt płytowy z Hollywood Records. Od września 2009 pełni funkcję ambasadora UNICEF[4].

 

Pierwszy raz pojawiła się w serialu Barney i przyjaciele jako Gianna. Została odkryta przez Disneya w wieku 12 lat. W roku 2006 dostała gościnną rolę w drugim sezonie w Nie ma to jak hotel jako Gwen w odcinku Koszmar letniej nocy, a następnie główną rolę w serialu Czarodzieje z Waverly Place. Wystąpiła także w filmach: Kopciuszek: Roztańczona historiaProgram ochrony KsiężniczekCzarodzieje z Waverly Place: Film. W 2008 wzięła udział wIgrzyskach Disney Channel. W 2010 r. zagrała jedną z głównych ról w filmie kinowym Ramona i Beezus. W lipcu 2011 miał premierę film Monte Carlo, w którym Gomez zagrała główną postać – Grace.

Śpiewać zaczęła w serialu dla dzieci Barney i przyjaciele. Następnie, po kilku drobnych ról w serialach Disneya, w serialu Czarodzieje z Waverly Placezaśpiewała piosenkę z czołówki (Everything Is Not What It Seems). W jednym z odcinków zaśpiewała razem z Davidem Henriem piosenkę Make It Happen. Nagrała piosenki do filmów, w których wystąpiła: Kopciuszek: Roztańczona historia oraz Program ochrony Księżniczek. Nagrała trzy piosenki do filmu Czarodzieje z Waverly Place: Film.

Przed swoimi szesnastymi urodzinami podpisała kontrakt z Hollywood Records. Jej album Kiss and Tell ukazał się 29 września 2009 w USA. Promowały go single Falling DownNaturally oraz Tell me something I don't know. 18 czerwca 2010 premierę miała jej pierwsza piosenka (Round And Round) z nowej płyty, Year Without Rain. Na płycie znajduje się 10 utworów. Premiera w USA odbyła się 21 września 2010. Na krążku znajduje się także piosenka Live Like There's No Tomorrow promującą film, w którym gra, Ramona i Beezus. Śpiewa także piosenkę Shake it Up!, która jest czołówką nowego serialu Disney Channel o tej samej nazwie. W marcu 2011 premierę miała piosenka Who says promująca jej nowy film, Monte Carlo. Piosenka ta jest też pierwszym singlem z jej nowej płyty, która premierę miała 28 czerwca tego roku. Następnym singlem jest piosenka Love you like a love song.

 

grała we filmach

2011-09-20 12:06:56


token


powrót
Supermodel.pl - portal o modzie modelingu i modelkach. Najnowsze informacje ze świata mody, ciekawe artykuły. Moda w pigułce, porady modelingowe, moda, modeling, modelki, moda, modeling, modelki
Mapa strony  |   FAQ  |   Reklama  |   Polityka prywatności  |   Regulamin  |   Kontakt      
Copyrights © Supermodel.pl 2009