Podróże
pioro

Shinkansen - super szybki pociąg

 

shinkansen, super szybki pociąg, szybka kolejJaponia jako pierwszy kraj rozpoczęła budowę, a potem wprowadziła w życie projekt szybkiej kolei, którego owocem stał się Shinkansen. Niektórzy wyjeżdżający do Japonii mają okazję przejechać się tym pociągiem – pociskiem (Bullet Train). Pociągi Shinkansen osiągają prędkość do 300 km na godzinę, co dorównuje francuskim TGV. Wprawdzie jazda pociągiem nie kojarzy nam się z niczym fascynującym, uczucie, jakie wywołuje rozpędzający się Bullet Train jest porównywalne z tym odczuwalnym przy starcie samolotu.  Jedyną, a może właśnie zasadniczą różnicą jest fakt, iż nie tracimy kontaktu z ziemią, a i tak „wgniata“ nas w siedzenie.

Po raz pierwszy Shinkansen wyjechał na japońskie tory w 1964 roku i połączył dwa, największe miasta Japonii – Tokio i Osakę, zatrzymując się w Nago i Kioto. Najkrótsza podróż Shinkansenem z Tokio do Osaki w tej chwili trwa niespełna 3 godziny. Dla porównania autokar odległość tę pokonuje w 8 godzin. I bynajmniej nie z powodu braku autostrad! 

Podróż pociągiem – pociskiem nie należy do najtańszych, ceny w jedną stronę wahają się w granicach 260-280 zł. za dwu i pół godzinną podróż (jeśli chciałabyś uzyskać więcej informacji, wejdź na stronę www.japan-guide.com - strona w języku angielskim). O wysokiej cenie zapomina się widząc wjeżdżający na stację pociąg, płynnie sunący po torach i w zastraszającym tempie uciekający oczom krajobraz już w trakcie podróży, które napawdę robią wrażenie. 

 

 

powrót powrót 
Supermodel.pl - portal o modzie modelingu i modelkach. Najnowsze informacje ze świata mody, ciekawe artykuły. Moda w pigułce, porady modelingowe, moda, modeling, modelki, moda, modeling, modelki
Mapa strony  |   FAQ  |   Reklama  |   Polityka prywatności  |   Regulamin  |   Kontakt      
Copyrights © Supermodel.pl 2009