Ikony mody
pioro

Projektanci z Beneluksu

 

Ann DemeulemeesterKris van AsscheViktor & RolfDries van NotenVandevorstProjektanci z krajów Beneluksu zapewnili sobie stabilne miejsce w świecie mody. Ich projekty są często dosyć ekscentryczne, o geometrycznych kształtach, fakturach. Większość z nich pochodzi z Belgii.

1. Viktor & Rolf

Duet holenderskiego pochodzenia, znany z pomysłowości zarówno w strojach, jak i ich prezentacji. Pierwszy pokaz linii męskiej panowie przedstawili sami, przebierając się na scenie. 

2. Dries Van Noten

Urodzony i mieszkający w Belgii, charakteryzuje się bardzo ekscentrycznymi projektami. Nie ma linii houte  couture, jego kolekcje to wyłącznie pret-a-porter, bo jak powiedział kiedyś, nie podoba mu się pomysł pokazywania rzeczy, których nie sprzeda się później w sklepie.

3. Ann Demeulemeester

Belgijska projektantka mody, swoje projekty określa mianem "bezcielesnych", bo zaciera się w nich linia między tym co damskie, a tym co typowo męsknie. Inspiruje ją subkultura panków i hipisów.

4. A.F. Vandevorst

Belgijska para - An Vandevorst i Filip Arickx, nie tylko projektują razem, są również małżeństwem. Znani są z oryginalnych połączeń, zarówno na poziomie materiałów, jak i gotowych projektów. 

5. Kris Van Assche

Ten belgijski projektant przez pierwsze lata tworzył jedynie kolekcje dla mężczyzn, pierwszą damską linię wprowadził w 2008 roku. Jego projekty są andragoniczne, duże marynarki z sukienkami o sporych dekoltach. Mniej awangardowy od swych belgijskich kolegów.

 

 

www.style.com

powrót powrót 
Supermodel.pl - portal o modzie modelingu i modelkach. Najnowsze informacje ze świata mody, ciekawe artykuły. Moda w pigułce, porady modelingowe, moda, modeling, modelki, moda, modeling, modelki
Mapa strony  |   FAQ  |   Reklama  |   Polityka prywatności  |   Regulamin  |   Kontakt      
Copyrights © Supermodel.pl 2009