Rozmaitości
pioro

Pomysł na majówkę

 

Majówka w plenerzeDługi weekend majowy w tym roku nie jest niestety taki długi... Pech chciał (chociaż pracodawcy i nauczyciele się pewnie z tego cieszą), że dodatkowym, wolnym dniem jest tylko piątek. Mimo, iż trzydniową przerwę od pracy trudno nazwać wyjątkowo długą, to wiele osób wybiera się na wycieczkę nad morze, do Krakowa, czy w góry. Korki pewnie na drogach wyjazdowych z większych miast Polski będą nieziemskie, tłumy na deptakach w miejscowościach turystycznych i wyższe ceny w hotelach i pensjonatach, ale jeśli przymknie się oko na te przeszkody - to dlaczego nie?

Podejrzewam jednak, że wiele z was - podobnie jak ja - nie zdecyduje się na żadną, dalszą wyprawę i postanowi spędzić weekend majowy w domu. No, może nie koniecznie zamknięta w czterech ścianach swojego pokoju, co w swoim mieście. Jak urozmaicić sobie przedłużony weekend, jeśli w piątek i niedzielę żadne centrum handlowe nie będzie otwarte, zakupy więc nie wchodzą w rachubę? Jest kilka możliwości na to, by odpocząć i naładować akumulatory bez pokonywania setek kilometrów.

Wystarczy wyjrzeć za okno, by błękit nieba i słońce (dziś może nieco przebijające zza chmurek) zachęciły nas do spędzenia dnia na świeżym powietrzu. Jeśli masz rower, rolki albo hulajnogę, umów się z koleżanką lub chłopakiem i wybierzcie się na wycieczkę. W plecak możecie spakować picie, kanapki i koc, i gdy dopadnie was zmęczenie, rozłożyć się gdzieś pod drzewkiem albo w parku i relaksować się, rozkoszując się piękną pogodą. Jeśli w twoim mieście nie ma żadnego parku (w co wątpię!) oznacza to, że zieleni i kawałka trawy musisz poszukać na jego obrzeżach!

Nic nie wpływa na człowieka bardziej relaksująco, niż szum wody. Jeśli szczęśliwie mieszkasz nad morzem albo na Mazurach, nie muszę chyba podpowiadać jak spędzić czas. Jeśli jednak pochodzisz z centralnej, albo południowej części kraju - nie załamuj się - z pewnością w pobliżu znajdziesz jakiś zalew, jeziorko albo rzekę! Umów się ze znajomymi lub zabierz rodzinę i spędźcie dzień na pikniku nad wodą. 

Możesz również należeć do grona tych z nas, którym wszyscy znajomi powyjeżdżali z miasta, a których rodziny mieszkają w znacznej odległości. Jeśli nie uśmiechają ci się samotne spacery po mieście lub samotne wycieczki w plener - poświęc te parę dni na to, by się trochę porozpieszczać! 

Wstań rano, przygotuj sobie królewskie śniadanie, ze świeżo wyciskanym sokiem z pomarańczy, smażonym bekonem i grzankami z pesto i mozarellą. Zrób sobie kąpiel z eterycznymi olejkami, peeling całego ciała, połóż maskę na włosy i maseczke na twarz. Po kąpieli zajmij się wyglądem stóp i dłoni, zrób pedicure i manicure - w końcu przyszedł czas na odkryte obuwie! Poświęć sobie tak wiele czasu, ile potrzebujesz, a którego pewnie w pędzie codziennych zajęć nie znajdujesz. Nie spiesz się, poczytaj książkę, obejrzyj dobry film. Z pewnością poczujesz się zrelaksowana weekendem, może nawet bardziej, niż koleżanki, które zdecydowały się na krótki wyjazd.

To tylko kilka propozycji na spędzenie trzech wolnych od pracy i szkoły dni - zapewne same macie już jakiś plan - dlatego przysyłajcie foty wraz z krótkim opisem weekendu majowego na adres e-mail: kontakt@supermodel.pl 

Najciekawsze zdjęcia umieścimy na stronie serwisu!

 

powrót powrót 
Supermodel.pl - portal o modzie modelingu i modelkach. Najnowsze informacje ze świata mody, ciekawe artykuły. Moda w pigułce, porady modelingowe, moda, modeling, modelki, moda, modeling, modelki
Mapa strony  |   FAQ  |   Reklama  |   Polityka prywatności  |   Regulamin  |   Kontakt      
Copyrights © Supermodel.pl 2009