Rozmaitości
pioro

PILATES czyli forma ćwiczeń uwielbiana przez gwiazdy

Pilates czyli balet, fitness i joga w jednymPilates to połączenie baletu, fitnessu i jogi. Celem ćwiczeń jest wysmuklenie, rozciągnięcie i wzmocnienie mięśni całego ciała.  Twórcą tej formy ćwiczeń był Joseph Pilates (1880-1967), który będąc dzieckiem wiele chorował. Dla poprawy zdrowia zaczął regularnie ćwiczyć sięgając do różnych dyscyplin sportu, m.in: jogi, akrobatyki, zapasów, boksu czy tańca. Z czasem zaczął pracować nad własną formą ćwiczeń, wypracowując technikę pilatesu. Podczas wojny został zatrzymany na Wyspie Man, gdzie rozpoczął wśród współwięźniów nauczać swojej metody. Kiedy w tym czasie wybuchła epidemia grypy, nikt z zatrzymanych nie zachorował, co przypisano metodzie Pilatesa, dzięki której zwiększyła się odpornośc organizmu. 

Pilates kładzie nacisk na jakość, a nie ilość powtórzeń, oraz zharmonizowanie oddechu wraz z wykonywanymi ćwiczeniami. Efektem wykonywanych ćwiczeń nie jest zmęczenie, lecz rozluźnienie, relaks i wzmocnienie mięśni.  Zaletą pilatesu jest również rozmaitość ćwiczeń – po kilku-kilkunastu powtórzeniach danego ćwiczenia następuje harmonijne przejście do kolejnego.
Pilates polecany jest wszystkim, bez względu na wiek i kondycję, a w szczególności osobom, które spędzają długie godziny siedząc za biurkiem.  Dlaczego? Pilates znacząco  wzmacnia mięśnie podtrzymujące kręgosłup, oraz redukuje i zapobiega powstawaniu bólów pleców,. Pilates to także doskonała propozycja dla osób żyjących w ciągłym stresie, a także dla tych, którzy chcą zadbać o swoją kondycję bez konieczności wykonywania wyczerpujących ćwiczeń. Dzięki temu, że pilates wzmacnia i wysmukla całe ciało, popularność tej formy ćwiczeń staje się coraz popularniejsza i lubiana wśród gwiazd i modelek. Fankami pilatesu są m.in : Ashley Tisdale, Vanessa Hudgens i Brittany Snow.

Korzyści wynikające z ćwiczenia pilatesu to między innymi:

*wysmuklenie i ujędrnienie sylwetki

* poprawa elastyczności i koordynacji ruchowej

*zwiększenie siły mięśni bez ich nadmiernego rozbudowywania

*poprawa stabilości kręgosłupa

"Pilates rozwija ciało równomiernie, poprawia wadliwą postawę, przywraca witalność fizyczną, pobudza umysł i uwzniośli duszę”.

foto: www.arizonafoothillsmagazine.com

powrót powrót 
Supermodel.pl - portal o modzie modelingu i modelkach. Najnowsze informacje ze świata mody, ciekawe artykuły. Moda w pigułce, porady modelingowe, moda, modeling, modelki, moda, modeling, modelki
Mapa strony  |   FAQ  |   Reklama  |   Polityka prywatności  |   Regulamin  |   Kontakt      
Copyrights © Supermodel.pl 2009