Rozmaitości
pioro

Na rowerze w wodzie czyli hydrocycling

HydrocyclingHydrocyclingHYDRO CYCLING to forma zajęć o charakterze wytrzymałościowym realizowana w wodzie na specjalnych rowerach. Grupie ćwiczących towarzyszy dynamiczna muzyka, która wzmacnia motywację ćwiczących do treningu. HydroCycling jest oryginalną wszechstronną metodą treningu kolarskiego realizowanego w środowisku wodnym, poprawiającą kondycję fizyczną oraz wspomagającą spalanie tkanki tłuszczowej (od 600 do 1200 kcal na treningu).

Stosowanie w trakcie zajęć różnorodnych jednostek treningowych, intensyfikowanie wysiłku poprzez zmianę oporu, brak elementu rywalizacji (jazda odbywa się w miejscu), optymalne sterowanie treningiem według indywidualnego tętna, to podstawowe czynniki przyczyniające się do podtrzymywania zainteresowania ćwiczących tą formą aktywności fizycznej.

Ta forma ruchu, charakteryzująca się niewielkimi wymaganiami koordynacyjnymi i choreograficznymi, jest polecana dla wszystkich, szczególnie dla osób pragnących podnieść swój poziom sprawności fizycznej na wyższy poziom, a także dla osób po operacjach, otyłych, starszych, dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych.

Z powodzeniem może być również wykorzystywana jako wspaniały trening kondycyjny sportowców we wszystkich dyscyplinach sportu, chcących poprawić wytrzymałość ogólną i specjalną, z także podnieść na wyższy poziom pojemność tlenową.

HydroCycling to również świetna forma ruchu dla osób mających kłopoty z kręgosłupem, układem sercowo-naczyniowym i oddechowym, a także cierpiących na osteoporozę. Kombinacja ćwiczeń wzmacniających układ mięśniowy oraz poprawiających krążenie połączona z masującym wpływem wody, to także wyjątkowo skuteczny sposób walki z cellulitem. Uczestnictwo w tego typu zajęciach wiąże się ponadto z wzmocnieniem mięśni, wysmukleniem ciała oraz poprawą samopoczucia.

Sprawą niezwykle istotną jest to, że podczas treningu w wodzie nie odczuwa się zmęczenia, mimo, iż mięśnie pracują bardzo intensywnie. Należy jednak pamiętać, ze w warunkach środowiska wodnego możliwe jest uzyskanie bardzo wysokiej intensywności ćwiczeń przy wartościach tętna wysiłkowego od 15 do 20% niższych niż w warunkach poza tym środowiskiem.

Zajęcia prowadzone są na specjalnie skonstruowanych rowerach stacjonarnych zanurzonych w wodzie. Pozwala to uczestnikom zajęć kontrolować poziom wysiłku, a jednocześnie odczuwać przyjemność i wzmacniać motywację do ćwiczeń w grupie.

Reasumując, polecamy wszystkim ten sposób spędzania czasu i spalania kalorii!

KONIECZNIE TRZEBA SPRÓBOWAĆ !!!

fot: http://www.fizjo-med.webpark.pl/

powrót powrót 
Supermodel.pl - portal o modzie modelingu i modelkach. Najnowsze informacje ze świata mody, ciekawe artykuły. Moda w pigułce, porady modelingowe, moda, modeling, modelki, moda, modeling, modelki
Mapa strony  |   FAQ  |   Reklama  |   Polityka prywatności  |   Regulamin  |   Kontakt      
Copyrights © Supermodel.pl 2009