Modeling
pioro

Azja i modeling - z czym to się je?

 

Jeśliby poprosić osobę, która niewiele o modzie wie, o wymienienie stolic mody podłyby zapewne następujące nazwy: Mediolan, Paryż, Nowy Jork. I nie byłaby to zła dopowiedź… jedynie niepełna. Bo grupę najmodniejszych miast na świece uzupełnia Tokio, pod względem modelingowym najbardziej prestiżowe miesce w Azji. Mimo faktu, iż azjatycki modeling coraz prężniej funkcjonuje i jest rynkiem bardzo szybko rozwijającym się, to w kręgach modowych podejście do tegoż rynku nie jest najprzychylniejsze. 

Jaka jest więc prawda o modelingu w Azji? Dlaczego modelki pracujące jedynie na rynkach azjatyckich traktowane są przez inne z delikatnym lekceważeniem?azja, modeling w azji

Wprawdzie Azja jest z pewnością miejscem, gdzie zarobić można pieniądze, bo jest tam bardzo duże nagromadzenie klientów, to styl robionych zdjęć, jak również ogromne różnice w definicji piękna sprawiają, że gotowy produkt jest często dosyć … specyficzny. Rynek azjatycki – mimo swojego ogromu nadal cierpi na brak pewnego, jakże istotnego elementu, a mianowicie – prestiżu.

Sposób myślenia o modelingu amerykańskim, europejskim oraz azjatyckim jest bardzo podobny do tego, który funkcjonował w okresie powstawania warstwy społecznej zwanej burżuazją. Arystokracja, choć z czasem coraz częściej ustępująca bogactwem nowo wytworzonej warstwie odnosiła się do burżuazji z wyraźną pogardą. Z upływem lat stosunek ten jednak ewaluował, chociaż do tej pory używane słowo burżuj ma wydźwięk jak najbardziej pejoratywny. Podobnie jest z modelingiem azjatyckim. Bardzo często brak prestiżu kompensowany jest zarobkami. Dla porównania zdjęcia do najbardziej renomowanego magazynu Vogue są najczęściej nieodpłatne. 

Myślę, że z czasem zmieni się stosunek do rynku azjatyckiego, a spowodowane będzie to coraz większą migracją modelek w poszukiwaniu zarobku oraz coraz większą ich podażą. Poziom z czasem zacznie się wyrównywać, w końcu określenie globalna wioska dopadnie również świat mody.

 

powrót powrótChannel Channel

Nie wyobrażam sobie Azji i modelingu...:/

2010-08-02 18:06:45


 
Supermodel.pl - portal o modzie modelingu i modelkach. Najnowsze informacje ze świata mody, ciekawe artykuły. Moda w pigułce, porady modelingowe, moda, modeling, modelki, moda, modeling, modelki
Mapa strony  |   FAQ  |   Reklama  |   Polityka prywatności  |   Regulamin  |   Kontakt      
Copyrights © Supermodel.pl 2009