Modeling
pioro

Modeling a szkoła

 

Większość dziewczyn rozpoczynających swoją karierę w modelingu, zaczyna w wieku 15-16 lat. Jest to spowodowane paroma czynnikami – po pierwsze istnieje zapotrzebowanie na rynku, na tak młode modelki. Po drugie ‚wystartowanie‘ dziewczyny kosztuje zazwyczaj agencję modelek wiele pracy, energii i czasu. Zrobienie pierwszych zdjęć nie wystarcza – trzeba jeszcze przekonać agencje z zagranicy, czy też krajowych klientów, że początkująca dziewczyna sprosta wymaganiom rynku. W przypadku młodych dziewczyn nie ma presji wieku – mają one jeszcze wiele lat pracy przed sobą, czego nie można powiedzieć o modelkach rozpoczynających karierę w wieku 20-22 lat. W Polsce egzamin dojrzałości zdaje się mając 19 lat, tak więc wszystkie młodsze modelki muszą jakoś godzić naukę z wyjazdami. 

mauka, szkoła, modeling, studiowanie, zawód modelkiKwestia zaniedbywania szkoły jest częstym powodem, dla którego rodzice nie bardzo chcą się zgodzić, by ich pociechy pracowały w zawodzie modelki. Jednak praca modelki nie musi oznaczać wcale porzucenia szkoły. Profesjonalna agencja modelek nigdy nie wymaga od swoich dziewczyn zarzucenia nauki. Dopóki chodzą one do szkoły, wyjeżdżają jedynie w okresie wakacji, czy ferii zimowych. Może się zdarzyć, że ze względu na booking w trakcie roku szkolnego opuszczą parę dni w szkole – jednak nie taką ich ilość, by mogło to mieć wpływ na wyniki w nauce. Oczywiście bardzo wiele zależy od samej dziewczyny. Jeśli jest ona dobrą uczennicą, nauczyciele prawdopodobnie nawet nie zwrócą uwagi, gdy zdarzy jej się opuścić tydzień lub dwa na początku roku szkolengo, pójdą oni też na rękę, gdy będzie chciała zaliczyć semestr nieco wcześniej, niż inni uczniowie. 

Przypadki, w których agencje proponują modelkom zrezygnowanie ze szkoły należą naprawdę do rzadkości. 

Nieco inaczej wygląda sytuacja po zdaniu matury. Jeśli dana modelka ma perspektywy na rozwój, najczęściej agencja prosi ją, by ze zdawaniem na studia poczekała rok, a być może dłużej. Zdarza się, że możliwym jest pogodzenie studiów z modelingiem, jeśli odbywają się one w trybie niestacjonarnym lub eksternistycznym – zależy to w dużej mierze od kierunku studiów i determinacji samej modelki. Co jednak najistotniejsze, do każdej osoby podchodzi się indywidualnie. 

Należy pamiętać, że modeling to nie niewolnictwo, a umowa z agencją modelek, to nie cyrograf podpisany z diabłem. Agencja nie zmusza modelek do niczego, jedynie sugeruje najlepsze dla jej kariery rozwiązanie, ale koniec końców, to do dziewczyny należy decyzja.  

 

 

powrót powrótHannaRegling HannaRegling

Jeżeli człowiek bardzo czegoś pragnie,można poruszyc niebo i ziemie,aby było tak jak sie tego pragnie,marzenia są po to,aby je realizować:) Młodość szybko przemija,dlatego jeżeli intuicja podpowiada,aby sprobowac swoich sil jako modelka/fotomodelka nie ma na co czekać i odkładać na pózniej!!! Trzeba w życiu robić to co się lubi!! Dlatego pogodzenie modelingu ze szkołą powinno być "bułka z masłem";D Taka taktyka jest według mnie najbardziej odpowiednia:) Serdeczne pozdrowienia dla modelek,fotomodelek,oraz dziewczyn początkujących:) Powodzenia Słoneczka:)

2009-03-25 23:50:36


 
Supermodel.pl - portal o modzie modelingu i modelkach. Najnowsze informacje ze świata mody, ciekawe artykuły. Moda w pigułce, porady modelingowe, moda, modeling, modelki, moda, modeling, modelki
Mapa strony  |   FAQ  |   Reklama  |   Polityka prywatności  |   Regulamin  |   Kontakt      
Copyrights © Supermodel.pl 2009