Moda i uroda
pioro

Jak być modną w czasie kryzysu?

Media trąbią o kryzysie na rynkach światowych, czytamy i słyszymy o oddalającej się perspektywie podwyżki, bonusach, które nie zostaną w tym roku wypłacone, czy nawet zwolnieniach z pracy. Z jednej strony ta mroczna atmosfera zagrożenia udziela się nam, z drugiej - nadal jesteśmy kuszone wystawami sklepów. Co zrobić, gdy potrzeb nam nie ubywa, a instynkt podpowiada nam, by jednak powstrzymać się od dodatkowych wydatków?

kryzys, karta kredytowa, zakupoholiczka, wyprzedaż, salePierwszą myślą, która przychodzi do głowy są wyprzedaże. Ale... niestety rzadko kiedy wyprzedaże trwają cały rok. Zazwyczaj trzeba odczekać swoje, wyprzedaże są w końcu posezonowe. Ponadto często zdarza się, że nasz rozmiar został już wyprzedany i do wyboru mamy jedynie rozmiary 34 i 44. Jeśli chcemy więc by nasze zakupy były udane, nie możemy nastawiać się na nic konkretnego, a jedynie liczyć na łut szczęścia.

Alternatywą dla wyprzedaży są second-handy, jednak nie każdy czuje się dobrze w pomieszczeniach wypełnionych górami używanych ciuchów. Wprawdzie moda na vintage dotarła już także do Polski, to trzeba uzbroić się w anielską cierpliwość, by w natłoku szmat odnaleźć prawdziwą perełkę. Szanse są, zwłaszcza jak uda nam się zaprzyjaźnić z właścicielką lumpeksu, która przy dostawie odłoży dla nas co ciekawsze egzemplarze. 

Wyprzedaże i second-handy nie są jednak żadną nownością, w przeciwieństwie do niezbyt jeszcze popularnych "wymian ciuchów", zarówno internetowych jak i stacjonarnych. 

W szafie każdej z nas znajdują się oczywiście rzeczy, które już nam się znudziły lub które kupiłyśmy, ale nigdy nie miałyśmy na sobie. Nie muszą one jednak zajmować miejsca w garderobie - dzięki wymianie ciuchów możesz zamienić je na coś, co znudziło się komuś innemu, a dla Ciebie będzie zupełnie nową zdobyczą. Jeśli w Twoim miasteczku nie są organizowane podobne wymiany - możesz skorzystać ze stron internetowych i wystawić rzeczy on-line. Możesz również umówić się z koleżankami i zorganizować wasz własny pchli targ. 

Wymiana ubrań to nie tylko szansa na ciekawą zdobycz, ale też doskonała zabawa, która dostarczy Ci dreszczyku emocji. Dodatkowym atutem jest oczywiście oszczędność pieniędzy!

Jeszcze jedną możliwością na zaoszczędzenie pieniędzy jest np. spacer po parku z psem (może uda się schudnąć i wcisnąć w ciuchy, z których dawno wyrosłaś), pomoc młodszej siostrze w lekcjach (hm... kto powiedział, że za darmo?!?!), randka z chłopakiem (pod żadnym pozorem nie w centrum handlowym!!!!).

Jeśli macie ciekawe pomysły, podzielcie się nimi z innymi użytkownikami, dodając komentarz. W końcu na kogo mamy liczyć, my dziewczyny, jeśli nie na siebie nawzajem ;)!

 

powrót powrótPrincess Princess

W kazdej chwili ciuch kupiony w secon Handzie... Mozna przerobić :)

2009-03-24 18:20:34


d3d d3d

no właśnie, ale trzeba jeszcze umieć szyć na maszynie!!!!

2009-03-25 14:49:05


Karooolajna Karooolajna

echhh...niestety mi brakuje zdolności, i myślę,że każdą rzecz, którą chciałabym przerobić po prostu bym zniszczyła ;/

2009-03-31 14:47:22


patusia patusia

w second handach przewaznie udaje mi sie znalezc takie perelki i wtedy od razu planuje do czego dana rzecz ubrac : ) jesli nie umiecie szyc (tak jak ja zreszta:P) dobrze jest znac jakas krawcowa ktora przerobi te ciuszki za grosze ;)

2009-04-09 21:04:45


silviana silviana

o tak, ostatnio odkryłam, ze second hand jest the best ! :)

2009-04-10 08:31:00


Przekretka Przekretka

w second handach trzeba na prawdę mieć cierpliwość i być kreatywnym żeby coś "upolować" ale na serio czasem moożna taaki ciuch sobie wykreować że każdy pozazdrości :)

2009-04-10 20:20:36


 
Supermodel.pl - portal o modzie modelingu i modelkach. Najnowsze informacje ze świata mody, ciekawe artykuły. Moda w pigułce, porady modelingowe, moda, modeling, modelki, moda, modeling, modelki
Mapa strony  |   FAQ  |   Reklama  |   Polityka prywatności  |   Regulamin  |   Kontakt      
Copyrights © Supermodel.pl 2009