Moda i uroda
pioro

Małgorzata Dudek - nowy talent w świeci mody

Małgorzata Dudek - projektPołączenie luksusu, odwagi i oryginalności z rzemiosłem na najwyższym poziomie - kreacje Małgorzaty Dudek są rozchwytywane przez stylistów z całego świata i fotografowane w takich miejscach jak: Nowy Jork, Los Angeles, Berlin, Zurich, Paryż czy Londyn. Kolor, krój i fantazja – to są słowa które przychodzą na myśl, kiedy patrzy się na jej projekty. Sama mówi o sobie, że patrzy na świat oczami dziecka co sprawia, że to co tworzy jest trochę naiwne a jednocześnie świeże i oryginalne.

Przełom w jej karierze nastąpił po stworzeniu jej drugiej autorskiej kolekcji, którą zachodni stylista wypożyczył i sfotografował w kilku sesjach w Los Angeles oraz w Berlinie. To właśnie w te suknie została ubrana amerykańska aktorka Rachel Bilson. Wystylizowana w kilku jej projektach pokazała się na fotograficznej sesji mody. Aktorki Katherine Heigl oraz Madeline Zima mają suknie jej projektu w swoich garderobach.

Małgorzata Dudek - projektyNatomiast w Polsce w sukniach Małgosi projektu pokazywały się: aktorka Justyna Sieńczyłło, piosenkarka: Lidia Kopania czy Agnieszka Popielewicz. Natomiast dla Justyny Steczkowskiej stworzyła cały zestaw kreacji do teledysku z jej ostatniej płyty pt.”Skłam”.Projektantka ubiera również artystki warszawskiej opery Aleksandrę Chacińską oraz Justynę Reczeniedi, którą stylizowała do jej dwóch ostatnich teledysków.

Projektowanie mody i szycie od zawsze było częścią życia Małgorzaty Dudek. Jeszcze będąc dzieckiem pierwszymi ofiarami jej prób stały się: suknia ślubna i płaszcz zimowy jej mamy, które przekonstruowała dla lalek. Później często modyfikowała odzież, którą przesyłała rodzina z ówczesnych zachodnich Niemiec. Stroje te były bardzo kolorowe,w odróżnieniu od tego co było dostępne w Polsce i miało duży wpływ na jej twórczość. Jej guru była w tym czasie lokalna projektantka – Edyta Dąbrowska, której odważne i szokujące stroje imponowały Małgosi. Jeden z happeningów Edyty, kiedy to w niedzielny, wiosenny poranek poustawiała na ulicy pod kościołem nagie manekiny mające wzniecić emocje wśród wychodzących z kościoła ludzi, wzbudził w przyszłej projektantce na tyle duże emocje, że zainspirowana tym wydarzeniem stworzyła całą masę różnie wystylizowanych marzann (oczywiście ze strojów z niemieckich paczek), poustawiała je nad rzeczką i na oczach swych kolegów wszystkie podpaliła robiąc z tego imponujące widowisko.

Technikum odzieżowe, które ukończyła z wyróżnieniem dało jej solidne podstawy rzemiosła. Ponadto mogła spełniać się w międzyczasie ponieważ razem z grupą koleżanek tworzyła kolekcje, które zdobywały nagrody m.in. w Krajowej Izbie Mody w Łodzi.

Jeszcze ucząc się w technikum jak i zaraz po jego ukończeniu, otworzyła własną pracownię, w której szyła dla grupy stałych klientek. Było to dla niej doskonałe doświadczenie, jednak mimo to marzyła o czymś większym dlatego początkowo z koleżanką , po roku już sama wprowadziła linię sukien ślubnych i wieczorowych pod marką BiancanevE. Jej suknie ślubne cieszyły się dużym uznaniem i w 2006 roku otrzymała statuetkę za najpiękniejszą suknię ślubną sezonu. Suknie ślubne projektu Małgosi można było oglądać również za pośrednictwem TVP1 w programie „Gotowi na ślub”.

mat i fot : Marta Poszepczyńska

 

powrót powrót



 
Supermodel.pl - portal o modzie modelingu i modelkach. Najnowsze informacje ze świata mody, ciekawe artykuły. Moda w pigułce, porady modelingowe, moda, modeling, modelki, moda, modeling, modelki
Mapa strony  |   FAQ  |   Reklama  |   Polityka prywatności  |   Regulamin  |   Kontakt      
Copyrights © Supermodel.pl 2009