Modeling
pioro

Głos z końca świata

 

Wiele początkujących modelek przed pierwszym wyjazdem zagranicznym zastanawia się nad, wydawać by się mogło tak banalną sprawą, jak kontakt z najbliższymi.Chociaż żyjemy w dobie internetu i telefonii komórkowej, korzystanie z polskiego numeru telefonu w Azji, Stanach Zjednoczonych, czy nawet innych krajach europejskich mocno nadwerężyłoby budżet przeciętnej rodziny. Jak radzą sobie więc dziewczyny, które długie tygodnie, a nawet miesiące mieszkają poza granicami naszego kraju? Sytuacja ta różni się ze względu na miejsce pobytu. 

dzwonić, telefon, rozmowa, komórkaPierwszą rzeczą, o jakiej należy pamiętać to zdjęcie blokady, tzw. simlocka z telefonu. Dzięki temu, gdy wyjedziemy za granicę, nasz telefon będzie w stanie obsługiwać karty innych, niż nasz krajowy, operatorów. Najlepiej zapytać osobę, która mieszka w danym mieście, gdzie kupić można kartę telefoniczną typu pre-paid. Najczęściej w siedzibie operatora, ale często również w sklepikach z prasą - w każdym kraju jest nieco inaczej, dlatego najlepiej zapytać. Do zakupu karty może być potrzebny paszport i adres zamieszkania w danym kraju. Ponieważ aktywowanie karty może nie być najłatwiejsze, poproś o pomoc w miejscu zakupu oraz o ustawienie angielskiego manu. Gdy uruchomisz już swój miejscowy numer, możesz spokojnie kontaktować się z bliskimi wysyłając do nich sms'y. Jeśli jednak chcesz z nimi porozmawiać, lepiej będzie jeśli skorzystasz z odpowiednich kart telefonicznych. W Japonii nazywają się on Brastel Card - są to specjalne karty, dzięki którymi telefonowanie nawet do bardzo odległych miejsc nie jest kosztowne. Przy ich zakupie zaznacz jednak, że chcesz dzwonić za granicę. 

Najtańszą formą kontaktu z bliskimi jest oczywiście internet. Jeśli masz swój komputer i możesz podłączyć się do internetu, użyj Skype'a - pozwoli Ci on na bezpłatne rozmawianie z osobą, która również ma uruchomioną tą aplikację. Ściągniesz ją ze strony www.skype.com.pl, a do użytkowania potrzebne będą Ci słuchawki i mikrofon (chyba, że jest on wbudowany w komputer i nie przeszkadza Ci korzystanie z głośników). Ze Skype'a możesz również zadzwonić na telefon stacjonarny lub komórkowy, jednak wymaga to wykupienia kredytu. Rozmowy na telefony stacjonarne do Polski są naprawdę tanie - 10 euro pozwala na około 10 godzin rozmów. Kredyt dużo szybciej wyczerpuje się, gdy dzwonisz na komórkę. Naładowć konto możesz np. przy pomocy karty kredytowej. Jednak pamiętaj, że kartą, przypisaną już do jednego konta, nie będziesz w stanie naładować żadnego innego. 

Internet pozwala również na wysyłanie maili i używanie innych niż Skype komunikatorów, sama możesz wybrać ten, który najbardziej Ci odpowiada (np. Gadu-Gadu, MSN i inne). Jeśli nie masz ze sobą komputera pozostaje Ci wizyta w kafejce internetowej lub skorzystanie z komputera współlokatorki, czy koleżanki. Pamiętaj jednak, że laptop jest pod względem prywatności jak telefon komórkowy i staraj się nie nadużywać uprzejmości osoby, która użyczy Ci swojego. Czasem lepiej jest wydać małą kwotę w kafejce internetowej i z czystym sumieniem spędzić w niej czas korzystając z komputera - od tego właśnie są kafejki. 

 

powrót powrót 
Supermodel.pl - portal o modzie modelingu i modelkach. Najnowsze informacje ze świata mody, ciekawe artykuły. Moda w pigułce, porady modelingowe, moda, modeling, modelki, moda, modeling, modelki
Mapa strony  |   FAQ  |   Reklama  |   Polityka prywatności  |   Regulamin  |   Kontakt      
Copyrights © Supermodel.pl 2009