Rozmaitości
pioro

Diety

dieta, diety, słodycze, deser, ciastka, słodkościNie będę się zastanawiać dlaczego kobiety, niektóre częściej, niektóre rzadziej przechodzą na dietę. Nie będę też przytaczać miliona różnych sposobów na schudnięcie, które znaleźć można na stronach internetowych, w magazynach, czy poradnikach dla kobiet. Oczywiście najlepiej po odpowiednią dietę wybrać się do dietetyka, który dopasuje ją do trybu życia, wagi, płci oraz wieku osoby. Ale profesjonalne porady tego typu nie należą niestety do najtańszych. Co zrobić więc, gdy nie stać nas na wydatek rzędu tysiąca złotych?

    W moim przekonaniu jest tylko jeden skuteczny sposób na zachowanie zdrowej i szczupłej sylwetki - umiar i regularność. Najlepiej jeść pięć małych posiłków w równych, mniej więcej trzygodzinnych odstępach. Organizm przyzwyczaja się wtedy do regularnego dostarczania mu energii do funkcjonowania i nie czuje potrzeby magazynowania - bo zapasy są systematycznie uzupełniane. 

    Najgorszym błędem, który można popełnić jest jedzenie rzadkich i bardzo obfitych posiłków. Ciało reaguje wtedy trochę jakby było na wojnie - wie, że "dostawy" są rzadkie, magazynuje więc energię (tj. tłuszczyk :)), zamiast ją spalać. Dlatego niejedzenie śniadań albo duże, ciężkie kolacje przed snem - mimo znoszenia uczucia głodu przez pół dnia - są dla naszej sylwetki zgubne.

     Zasada umiaru powinna być też stosowana do spożywania słodkości. Od paru kostek czekolady raz w tygodniu nikt jeszcze nie przybrał drastycznie na wadze - za to tabliczka czekalody co drugi dzień robi różnicę. Jeśli jesteśmy łasuchami, lubimy słodycze, chipsy i inne przekąski, nie warto obiecywać sobie, że zrezygnujemy z nich w zupełności, bo prawdopodobieństwo, że nie dotrzymamy obietnicy jest duże - a i niezadowolenie z siebie wywołane brakiem dyscypliny nie podziała zachęcająco do dalszej abstynecji. Dlatego warto słodkości potraktować jako przyjemne urozmaicenie, raz, dwa razy w tygodniu, nie jako jedzeniowe tabu. Nie będziemy mieć wtedy wyrzutów sumienia, że zarzucamy dietę i nie dotrzymujemy sobie danego słowa, będzie nam bardziej smakować i - jeśli będziemy pamiętać o rozsądnej ilości - zapewne nam nie zaszkodzi.

 

powrót powrót 
Supermodel.pl - portal o modzie modelingu i modelkach. Najnowsze informacje ze świata mody, ciekawe artykuły. Moda w pigułce, porady modelingowe, moda, modeling, modelki, moda, modeling, modelki
Mapa strony  |   FAQ  |   Reklama  |   Polityka prywatności  |   Regulamin  |   Kontakt      
Copyrights © Supermodel.pl 2009