Rozmaitości
pioro

Karl nie lubi niskich i brzydkich!

 

Karl Lagerfeld o niskich i brzydkich. Zdjęcie z maskotką własnego projektu.Karl Lagerfeld powiedział kiedyś, że nie lubi ludzi brzydkich i niskich, a najbardziej denerwują go niscy, "niewyględni" mężczyźni. Według projektanta kobieta w ostateczności może nie być za wysoka ale w przypadku mężczyzn jest to nie do pomyślenia! To brzemię niższości ciąży na mężczyznach do końca życia, przez co stają się złośliwi, tak jakby jedyne na czym im zależało, to porażka innych.

Zastanowiła mnie wypowiedź tego znanego projektanta. Rozumiem, że może sobie życzyć, by modelki chodzące w jego pokazach dysponowały atrybutami takimi jak wzrost i uroda. Tego właśnie wymaga się od modelek, ale... im się za to płaci. Pytanie, czy sława i pieniądze upoważniają Lagerfelda do wydawania podobnych dyskryminujących osądów?

Co do tego, że piękno jest pojęciem względnym nie ma żadnych wątpliwości. Gusty ludzi różnią się, uwarunkowane są pochodzeniem, kulturą, a także indywidualnymi upodobaniami poszczególnych osób. W Niemczech piękna będzie blond dziewczyna o długich nogach. W Afryce żony wybiera się według kryterium: im większa, tym lepsza, w Ameryce Południowej kobieta bez okrągłej pupy nie jest sexi.

Jeśli chodzi o wzrost, to jaka jest granica, pomiędzy wysoką, a niską osobą? Jaka będzie ta magiczna cyfra? 170, 180 cm? Ciekawi mnie kryterium, jakie stosuje Lagerfeld w swych ocenach. Ciekawi mnie, czy wie, jakim przekleństwem może być bycie wysoką nastolatką, która nawet nie pomyśli o obcasach, garbi się, by nie być wyższą od chłopców i zawsze stoi w kącie na imprezach klasowych, bo nikt nie chce z nią tańczyć? Czy to nie może być źródłem równie wielkich kompleksów, co niski wzrost u mężczyzn?

Tezę Lagerfelda można z łatwością podważyć, powołując się na historyczne postacie, takie jak Matka Teresa, czy Napoleon, którzy mimo niewielkiego wzrostu, byli wielkimi ludźmi i na dobre wpisali się w dzieje świata.

Gdy myślę o wypowiedzi Lagerfelda zastanawia mnie także, czy projektant uważa w takim razie siebie za wysokiego przystojniaka? Ciekawe, co powiedziałby na to Shack O'Neal, który mierzy aż 217 centymetrów!

 

powrót powrótd3d d3d

a ciekawe ile on ma wzrostu, jak sie tak wypowiada!!!!!!!!

2009-04-01 10:39:25


 
Supermodel.pl - portal o modzie modelingu i modelkach. Najnowsze informacje ze świata mody, ciekawe artykuły. Moda w pigułce, porady modelingowe, moda, modeling, modelki, moda, modeling, modelki
Mapa strony  |   FAQ  |   Reklama  |   Polityka prywatności  |   Regulamin  |   Kontakt      
Copyrights © Supermodel.pl 2009